Bu kez Süleyman Soylu Şahan Gökbakar’a yüklendi: Namuslu bir adamsa…

Katıldığı televizyon programında seçim öncesi, depremden pandemiye, HÜDA Par tartışmalarına kadar birçok soruya yanıt veren Süleyman Soylu’ya açıklamalarını eleştiren Şahan Gökbakar’ın eleştirileri de soruldu.

14 Mayıs’taki seçimleri “Batı’nın siyasi darbe girişimidir” olduğuna ilişkin bir tweet atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun aldığı eleştiriler arasında sanatçı Şahan Gökbakar’ın da tepkisi vardı.

SOYLU NE DEMİŞTİ

Soylu daha önce cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için “15 Temmuz onların fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs da siyasi darbe girişimleridir. Bu kadar açık ve nettir. 14 Mayıs 2023, Batı’nın siyasi darbe girişimidir” ifadesini kullanmıştı.

ŞAHAN GÖKBAKAR NE DEMİŞTİ

Soylu’yu eleştirenler arasında oyuncu Şahan Gökbakar da vardı. Şahan Gökbakar Soylu’ya “Gerçekten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Meğer batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun.” demişti.

Soylu TV100’de katıldığı programda Gökbakar’ın sözleri hatırlatılan Soylu, “Namuslu bir adamsa kaçak yaptığı yeri ortadan kaldırsın” ifadesini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*