‘Hemşire Bobbie Spencer’ hayatını kaybetti

45 yıl boyunca ‘General Hospital’ adlı dizide ‘Hemşire Bobbie Spencer’ rolünü canlandıran ünlü oyuncu Jacklyn Zenan’dan acı haber geldi.

KANSERE YENİLDİ

The New York Times’in haberine göre; Zeman’ın 70 yaşında hayata veda ettiği belirtildi. Bir süredir kanserle mücadele eden oyuncunun Kaliforniya’nın Thousand Oaks kentinde vefat ettiği öğrenildi.

“GERÇEK BİR PROFESYONELDİ”

Üzücü haberi ‘General Hospital’in baş yapımcısı Frank Valentini duyurdu. Valentini, yaptığı açıklamada, “Tıpkı karakteri efsanevi ‘Bobbie Spencer’ gibi o da işine çok fazla pozitif, enerji getiren parlak bir ışık ve gerçek bir profesyoneldi” dedi.

YAKLAŞIK 900 BÖLÜMDE ROL ALMIŞTI

Jacklyn Zeman, 1963’ten bu yana New York’un kurgusal ‘Port Charles’ kasabasında hastanede ve zengin iş çevrelerinde çalışan karakterlerin yaşamlarını konu alan dizinin en uzun süreli oyuncuları arasında yer almıştı. Dizide ilk kez 1977’de yer alan oyuncu, yaklaşık 900 bölümde oynamıştı.

6 Mart 1953’te Englewood’da dünyaya gelen Jacklyn Zeman, ayrıca ‘General Hospital’ın yanı sıra ‘One Life to Live’de de oynamıştı. Zeman, ‘National Lampoon’s Class Reunion’, ‘Montana Crossroads’, ‘The Bay’ gibi yapımlarda da boy göstermişti.

Patronlarduınyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir