Nicolas Cage, ‘Drakula’ için dişlerini törpületti

Geçtiğimiz sene kendisinden 29 yaş küçük eşinin dünyaya getirdiği kız bebekle üçüncü kez baba olan ABD’li aktör Nicolas Cage, yeni vizyona girecek olan ‘Drakula Renfield’ için yanlışlıkla kendi kanını içtiğini itiraf etmişti. Şimdi ise ünlü aktörün, rolünün hakkını verebilmek için dişlerini törpülettiği ortaya çıktı.

Ünlü aktör Nicolas Cage, son olarak vampir Dracula’yı canlandırdığı yeni filmi ‘Renfield’ için rol arkadaşı Nicholas Hoult ile birlikte Reddit’e girerek; hayranlarıyla soru-cevap yapmıştı.

“OLDUKÇA SİVRİYDİLER”

Bir hayranı ona, aktöre çekimlerde gerçek kan tüketilip tüketilmediğini sorduğunda; 59 yaşındaki Nicolas Cage şu cevabı vermişti:

Çekimlerde kullandığımız dişler gerçek dişlerdi, seramiktiler ve oldukça sivriydiler. Bu yüzden birkaç kez dudağımı ısırdım ve bu da kendi kanımı içmeme neden oldu. Sıcak ve bulanıktı.

“KONUŞMASINA İZİN VERECEK ŞEKİLDE TAKILDI”

Son olarak filmin makyaj sanatçısı Christien Tinsley, Cage’in vampir karakteri için dişlerini törpülettiğini ve 3 boyutlu baskılı takma dişler taktığını anlattı. Variety dergisine konuışan Tinsley, “Nic’in dişlerini törpülettik ve takma dişler Nic’in konuşmasını engellemeyecek, rahatça konuşmasına izin verecek şekilde takıldı” dedi.

3D BASKI KULLANILDI

Drakula’nın ünlü sivri dişlerini yapmak için 3D baskı kullandıklarını söyleyen Tinsley, “Bildiğim kadarıyla bu, tüm takma dişleri yapmak için 3D baskı kullandığımız ilk filmdi” dedi.

Yönetmen Chris McKay’in yeni filminde Cage vampiri canlandırırken Nicholas Hoult, Drakula’nın uzun süredir acı çeken asistanı ve uşağı olan, filme adını veren karakteri canlandırıyor.

29 YAŞ KÜÇÜK EŞİYLE JAPONYA’DA TANIŞTI

Daha önce dört kez evlilik yapan dünyaca ünlü ABD’li aktör Nicolas Cage, Japonya’da tanıştığı kendisinden 29 yaş küçük Riko Shibata ile 2021 yılının mart ayında dünya evine girmişti. Hollywood yıldızı, vefat etmiş babasının doğum gününü onurlandırmak için 16 Şubat’ta sade bir tören düzenlediklerini açıklamıştı.

Page Six’in haberine göre; Nicolas Cage, beşinci eşiyle bir otelde evlendiklerini ve çok mutlu olduklarını söylemişti. Cage ve Shibata’nın, birbirlerine Walt Whitman şiiri ve Japon haikusu okuduğu da belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir