AK Parti’den İmamoğlu’na cevap: Akla ziyan sözler!

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin adayı Murat Kurum’un olası depreme karşı İstanbul için hayati önem taşıyan konut projeseyile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ’DEN İMAMOĞLU’NA JET CEVAP!

İmamoğlu, dönüştürülmesi planan 650 bin konutun asla yapılamayacağını ve olmaması gerektiğini belirtti. İBB adayının sözlerine AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe cevap verdi.

Tatil beldelerinden afet koordinasyonunu yönetmeye çalışan bu vurdumduymazlık ve vicdansızlık İstanbul’un kaderi olmayacağını belirten Kabaktepe şu ifadeleri kullandı;

CHP’li aday yeni bir açıklama yapmış, akla ziyan! Herhalde bu açıklamayı da ‘yapay zeka’ ile planladılar.

Kişi kendinden bilir işi! İstanbul’a 100 bin konut sözü verip bunun onda birini bile yapamayan basiretsiz anlayış, İstanbul’a verdiğimiz depreme dayanıklı 650 bin güvenli konut sözümüze  “yapılamaz, yapılmamalı” diyor.

Bu binaların kentsel dönüşüme girmesine, İstanbul’un değişimine karşı çıkan bu siyasi zihniyeti iyi tanıyın.

Kendi siyasi çıkarları söz konusu olunca ‘değişimci’ olanlar, iş vatandaşın can ve mal güvenliğine gelince ‘istemezükçü’ oldular.

İstanbul’da büyük bir afet riski var mı? Evet.

İstanbul’da yüz binlerce riskli yapı var mı? Evet.

İstanbul’da afetlere ve büyük risklere karşı 5 yıldır sadece uyuklayan, sempozyum düzenlemekten öteye gidemeyen bir misafir başkan var mı? Evet.

Ama iş yapmaya gelince hevesleri yok.
İcraatları yok.
Yönetim aklı, sağduyu, vicdan, empati yok.

Kentsel dönüşüm konusunda sınıfta kalan tembel CHP’li İBB yönetimi, sorumluluktan kaçmak için ‘bu kentsel dönüşüm yapılamaz, yapılmamalı’ diyor.

CHP’li adayın keyfi öyle istiyor çünkü;
‘Kentsel dönüşüm yapmayacağız, insanları afetlere terk edeceğiz, yarı zamanlı başkanlık yapacağız!’

Yok öyle yağma!

Buradan söz veriyorum!
İstanbul, tarihin gördüğü en nitelikli ve hakkaniyetli kentsel dönüşümle afetlere karşı risksiz bir şehir haline gelecek.

Tatil beldelerinden afet koordinasyonunu yönetmeye çalışan bu vurdumduymazlık ve vicdansızlık, İstanbul’un kaderi değildir ve asla da olmayacaktır!

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir