Diş hastanesine atanan ebe, kendi parmaklarını kesti

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’nün geçen yılın Ağustos ayında “tecrübesi var” diyerek Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden diş hastanesinin sterilizasyon bölümüne gönderdiği ebe R.T, iş kazası geçirdi. R.T, sterilizasyon biriminde kullanılan kesici bir aletle parmaklarını kesti.

‘BİR PARMAĞINI KAYBETTİ’

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kaldırılan R.T, ameliyata alındı. Ebenin kesilen parmakları yerine dikildi, ancak bir parmağı kurtarılamadı.

Amida Haber’in haberine göre, hastane kaynakları kazayı doğrulayarak, “Üzücü bir olay. Hastanede ameliyata alındı, bir parmağının ucu koptuğu için sıkıntı var. Tüm çalışanlara tedbir amaçlı eğitimler vermiştik. Özel eldivenleri kullanmadıkları için kazalar oluyor” dedi.

‘TECRÜBESİ VAR DENEREK ATANDI’

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü geçen yılın Ağustos ayında tartışmalı bir karara imza atmış, Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapan ebe R.T’yi, Diş Hastanesi’nde sterilizasyon bölümünde görevlendirmişti. Yüksek döner sermaye nedeniyle yapıldığı iddia edilen görevlendirmeler gündeme getirmiş, Sağlık Müdürlüğü yetkilileri “sterilizasyon tecrübesi var” diyerek atamayı savunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir