Dursun Özbek’ten Murat Kurum’a Övgü

AKP’nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş Kulübü’nden sonra Galatasaray Kulübü’ne ziyaret etti. Murat Kurum’u ağırlayan Dursun Özbek, düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı. İşte Dursun Özbek’in AKP’nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum hakkında söyledikleri:

“Sayın bakan, daha önceki icraatlari çerçevesinde gerek Galatasaray, diğer kulüplerle devamlı ilişkide olan, önemli, Türkiye’ye hizmet eden kişiliği var. Dolayısıyla sayın bakanla bizim Galatasaray olarak buluşmamız bundan 7-8 sene evveline kadar gidiyor. Özellikle kendisinin 6 Şubat’taki deprem felaketinde çok yakın iş birliğimiz oldu.”

“HİZMETİMİZİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ MURAT KURUM YAPTI”

“Depremin 1. gününden itibaren bölgedeydik, sayın bakanım da oradaydı. Galatasaray’ın yapması gerekenleri her gün kendisiyle istişare ettik. Orada verdiğimiz hizmetin öncülüğünü kendisi yaptı. Konteyner kent yaptık. Şu anda yaşam orada devam ediyor. Bölgeden verilen göç sebebiyle kalıcı konutun önemini söyledi, biz de 300 konutun yapımını üstleneceğimizi söyledik ve protokol yaptık.”

“İSTANBUL İÇİN BİR ŞANS”

Murat Kurum hakkında “İstanbul için şans” diyen Özbek, şu ifadeleri kullandı:

Sayın bakanımıza verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Sayın bakanımın İstanbul’a bakış açısını çok iyi biliyorum. Kendisiyle defalarca bunları konuşma fırsatımız oldu. Şahsi kanaatim, sayın bakanın İstanbul için bir şans olduğunu, faaliyetlerini özellikle İstanbul’un ihtiyaçları çerçevesinde sürdüreceğinden ben son derece eminim.

Bu konuyla ilgili olarak, 31 Mart seçim gününün Türkiye için, İstanbul için hayırlı olmasını diliyorum. Sayın bakanıma da başarılar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir