Microsoft Copilot’un premium üyelik fiyatı belli oldu

İlk olarak, deneyimli kullanıcılara en son ChatGPT sürümlerine, ayrıca Microsoft 365 uygulamalarında Copilot’a ve diğer yeni özelliklere erişim sağlayan, aylık 20 ABD doları tutarında bir abonelik olan Copilot Pro’yu piyasaya sürüyor. Ayrıca Copilot iOS ve Android uygulamaları, geçen ay sınırlı bir lansmanın ardından artık herkesin kullanımına sunuldu.

Ve hepsi bu değil! Microsoft ayrıca, Microsoft EVP’si ve Windows başkanı Yusuf Mehdi’ye göre, Copilot’u “fitness, seyahat, yemek pişirme ve daha fazlası” gibi belirli konularda ayarlamanıza olanak tanıyan yeni bir özellik olan Copilot GPT’yi de tanıttı. Copilot Pro kullanıcıları, sonunda kendi Copilot GPT’lerini de oluşturabilecekler.

Copilot ve Microsoft’un 2023 yılı boyunca yaptığı yoğun yapay zeka duyuruları bol miktarda tanıtıma yol açsa da aslında zavallı yaşlı Bing’i yeniden önemsememizi sağladı. Genel kullanıcılar için gerçekten yararlı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Microsoft Copilot’un premium üyelik fiyatı belli oldu

Bu, uzman kullanıcılar için Copilot’tan bu kadar hızlı para kazanma telaşını açıklayabilir. Yardımcı pilot sorguları hem hesaplama gücü hem de enerji kullanımı açısından pahalı; dolayısıyla Microsoft’un bu maliyetlerin bir kısmını en saldırgan kullanıcılarından gerçekten telafi edecek bir yola ihtiyacı var. Şirketin ayrıca, kendisine yapay zeka firmasında %49 hisse sağlayan (ve bir kez daha düzenleyici incelemeyi gündeme getiren) OpenAI’ye yaptığı 13 milyar dolarlık yatırımdan da faydalanması gerekiyor.

Microsoft, Copilot Pro’nun yanı sıra Microsoft 365 için Copilot’un artık “Business Premium” ve “Business Standard” abonelikleriyle küçük şirketlerin kullanımına yaygın olarak sunulduğunu söylüyor. Ancak fiyatlandırma, daha önceki kurumsal lansmanından bu yana değişmedi: Kişi başına hala ayda 30 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir