Özgür Demirtaş’tan Buket Aydın’a gönderme: ‘Kredi kartı’ yanıtı sosyal medyada gündem oldu

Son dönemde çıkışlarıyla sık sık gündem olan Buket Aydın, son açıklamalarıyla çok konuşuldu. Kadın-erkek ilişkileri hakkında konuşan Aydın, “Ben hesap ödemem. Beni yemeğe çıkaran bir zahmet hesabı ödeyecek. Bir yemek ısmarlayamıyorsan benimle yemeğe çıkmayacaksın” dedi.

Bu açıklamaların paylaşıldığı bir hesabın altına yorum yapan ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “kredi kartı başvuru” ekran görüntüsü paylaştı.

Demirtaş’ın Aydın’a verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu.

BUKET AYDIN NE DEMİŞTİ?

Buket Aydın’ın sosyal medyada çok konuşulan açıklaması şu şekilde; “Hayatım boyunca erkek arkadaşım, sevgilim, kocam her neyse doğum günü hariç benden çöp bir hediye bile göremez. Doğum günüdür, yılbaşıdır alınması gerekir tabi ki alırım ama onun haricinde yapılan her şey de çok yanlış buluyorum. Çünkü ister istemez kendini kullandırma aşamasına kendi kendini getirip sokuyorsun. Erkek seni bir yere götürdüyse senin hesabını ödeyecektir. Bu erkekliğin doğasından gelir. Şöyle bir şey yok ben kadınım ben öderim. Ben kesinlikle böyle bir şey düşünmüyorum. Herhangi bir erkeğin hesabını ödemem. Normal arkadaşım bile olsa beni yemeğe götürmesin kardeşim. Zaten bana bir yemek ısmarlayamıyorsa benimle aynı statüde, aynı bakış hizasında değildir, benimle de yemek yemesin çok rica ediyorum. Durumu kötü biriyle olmaz mısın bilmem ne. Bunlar hep yalandır. Davul bile dengi dengine çalar. Herkesin kendine ait bir hayat statüsü var ve o hayat statüsüne uygun bireyleri seçerseniz mutlu olursunuz. Kendinizin altında veya kendinizin çok çok üzerinde biriyle mutlu olmazsınız.”

Buket Aydın’ın bu sözleri sosyal medyada olay oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir