Taner Ölmez’den ‘Hayatla Barış’ açıklaması! ‘Değnekle iki tur atın, bakın neler oluyor?’

Ekin Pandır’ın yönetmenliğinde çekilen, Caner Erzincan ve Koray Yeltekin’in senaryosunu yazdığı Hayatla Barış filminin oyuncu kadrosunda; Barış Telli, Nazan Kesal, Bülent İnal, Gürkan Uygun, Biran Damla Yılmaz, Sinan Tuzcu, Erkan Üçüncü, Arben Akış, Alara Turan, Mekin Sezer, Gurur Çiçekoğlu ve Devrim Kabacaoğlu yer alıyor.

“EVE İŞ GÖTÜRDÜM”

23 Şubat’ta vizyona girecek filmde Barış Telli’yi canlandıran Taner Ölmez, “Benim için özel bir proje, farklı bir iş. Barış yükümün yüzde 70-80’ni aldı. Duygusal anlamda Barış ve arkadaşları çok müsaade etmedi yorulmama, hemen beni aralarına aldılar. Fiziksel anlamda zorlandım. Değnekle iki tur atın bakın neler oluyor? Böyle iyi insanın hayatını oynamak çok değerli. Her dakika yanımdaydı. Eve iş götürdüğüm projeydi. Ellerimde nasırlar var, geçmedi ama iyi ki varlar. Türkiye’de yapılmış en büyük prodüksiyonlu, gerçek bir umut filmi. Bu filmde de insanlar ağlayacak ama sonunda umutlu ayrılacaklar. Futbol Türkiye’de en sevilen şey. Bu filmin, dili, dini ve ırkı yok” dedi.

“TANER’İN ELLERİ PATLADI, DEVAM ETTİ”

Ampute Milli Takım futbolcusu Barış Telli, “Duygusal anlar yaşıyorum. Kendimi spora adayan biriyim. Sadece spor değil, bir insana umut olmak için yola çıktım. Taner beni çok güzel yansıttı. Yıllar önce Taner’i izlediğim zaman, ‘Ne kadar çok bana benziyor’ demiştim. Şimdi beni canlandırdı. Taner’in elleri patlamasına rağmen, ‘Yarın dinlenelim’ diye söyledim ama o devam etti. Koltuk değnekleriyle ona ödev verdim. İnsanlar yaşarken de anılmalı. Bu film bu yönüyle de bambaşka bir proje. Bu filmi Türkiye’den sonra dünyaya da izletmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“ÇOCUĞUMA BARIŞ ADINI VERDİM”

Filmin yapımcısı Hünkar Doğan, “Antrenmanlara gittiğimde Taner’in avuçlarından kanlar geliyordu, mesleğe olan inancı onu durdurmadı. Projenin amacı çok güçlü. Bir felaketten sonra Barış umuda dönen bir karakter. Barış’ı aslında dünya tanıyor. 2.5 yıllık bir proje. 22 aylık çocuğum var, adını Barış koydum. Büyüdüğü zaman, öyle bir kişinin ismini taşıdığını bilsin ki, hayatında çıkabileceği engelleri nasıl aşabileceği bir rol modeli olsun. Dünyada herkese bu yapım umut olacak. Tamamen insan ve umut hikayesi” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir