13 dalda Oscar adayı olan filmin setinde ‘teknik’ sorun! ‘Kamera bozuldu, ikimiz de çıplaktık’

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
‘Atom bombasının babası’ olarak anılan ABD’li fizikçi Julius Robert Oppenheimer’ın hayatını anlatan, ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın son filmi ‘Oppenheimer’, 21 Temmuz 2023’te vizyona girdi.

Başroldeki Cillian Murphy’ye (J. Robert Oppenheimer); Emily Blunt (Katherine ‘Kitty’ Oppenheimer), Matt Damon (Leslie Groves), Florence Pugh (Jean Tatlock) ve Robert Downey Jr. (Lewis Strauss) eşlik etti.

AKADEMİ’NİN EN GÜÇLÜ ADAYLARINDAN

Altın Küre’de beş ödül alarak geceye damga vuran film, 10 Mart 2024’te sahiplerini bulacak Akademi Ödülleri’ne de 13 dalda aday oldu.

Akademi’den zaferle dönüp dönmeyeceği merak konusu olan yapımın oyuncularından 28 yaşındaki Florence Pugh, Cillian Murphy (47) ile cinsellik içeren sahnelerinin çekimlerinde yaşadığı ‘teknik’ problemi anlattı.

“İKİMİZDE ÇIPLAKTIK”

Kamera ekipmanında yaşanan bir sorunun sahnenin gecikmesine neden olduğunu söyleyen güzel oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Tam sevişme sahnesinin ortasında kamera bozuldu. İkimiz de çıplaktık ve bu hiç uygun bir zaman değildi. Çünkü kullanılabilecek çok sayıda kameramız da yoktu. Ekibin setteki mevcut kamerayı nasıl tamir edeceklerini bulmaları gerekti. Set görevlileri kamerayla uğraşırken, Cillian ve ben ellerimizle bedenlerimizi kapatmaya çalıştık.

SORUNU NOLAN AÇIKLADI

Pugh, çıplak olduğu halde kamerayı tamir etmeye çalışanların yanına gidip bazı teknik bilgiler almaya çalıştığını, daha sonra yönetmen Nolan’ın kendisine kamerada ışığın geliş şekliyle ilgili bir sorun yaşandığını açıkladığını söyledi.

Kamera onarıldıktan sonra çekimlerin devam ettiğini sözlerine ekleyen ünlü isim, “Bu setteki herkesin o kadar bilgili ve bu tür bir film yapmaya o kadar hazır olması çılgıncaydı! Hiç sıkıcı bir an yoktu. Her şey inanılmazdı. Günün her saniyesinde orada olduğumuz için kendimizi şanslı hissediyorduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir